Ubytování

Nově postavený dům se nachází v zálivu Mariposa na jižním pobřeží ostrova, zhruba 5 minut jízdy autem od Czech Village. Leží osamocen asi sto metrů od mořského břehu. Dům se v současnosti skládá ze dvou identických apartmánů.

Každý apartmán má dvě ložnice pro dvě osoby, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, plně vybavenou kuchyní a koupelnou se záchodem. Oba apartmány jsou spojeny jednou velkou společnou terasou s výhledem na Karibské moře. Na terase je k dispozici plynový gril a dva velké stoly s dostatkem zahradních křesílek.

Po dohodě s delegátem je v domě k dispozici pračka a sušička.

acc_1
acc_2
acc_3
acc_4
acc_5Možnosti stravování

Ostrov je plný různých restaurací, bufetů, rychlých občerstvení a v neposlední řadě dvou velkých supermarketů Eldon. Místní komunikace lemují stánky s ovocem a zeleninou. Ceny za běžné potraviny se blíží těm našim českým. Dražší jsou mléčné výrobky, uzeniny a dovozové potraviny z USA. Budete-li však spoléhat na místní suroviny, nebude cena za vaše stravování nijak výrazně vysoká.

V některých místních podnicích se bez problémů najíte za cenu do 150,- Kč na osobu. Místní měna Lempira je přibližně stejné hodnoty jako česká koruna (ta je o malý kousek hodnotnější). V některých obchodech (Eldon) lze platit kartou (embosovanou), jinde je potřeba hotovost. Bankomatů je na ostrově dostatek. Většina místních podniků uvádí ceny i v USD a také je bez problémů přijímají. Pokud máte s sebou dolarové bankovky, je dobré je míti v malých hodnotách.

Veškeré bližší informace o aktuálních možnostech nákupu na ostrově vám na místě poskytne náš delegát.