Co dělat před vlastní cestou ?

Cesta do Hondurasu není jistě pro většinu z vás stejná jako cesta kupříkladu na Máchovo jezero. Cestovat po Evropě jsme si již skoro všichni zvykli. Většinou nám k tomu stačí dokonce jenom Občanský průkaz. To však o cestě do Hondurasu říci nedá. V současnosti se na honduraský ostrov Roatán dostanete nejsnáze a zejména nejlevněji přes Spojené státy americké. Ke vstupu na území USA však potřebujete tyto platné doklady:

- platný biometrický pas společně s platnou elektronickou registrací ESTA

nebo

- libovolný platný pas a platné americké vízum

Daleko snadnější je vyřízení biometrického pasu a on-line registrace ESTA. Upozorňujeme, že biometrický pas a registaci ESTA musí mít i děti, a to bez rozdílu věku.

Vystavení biometrického pasu může trvat u českých úřadů klidně i měsíc, a proto neponechávejte nic náhodě a vyřiďte si ho s dostatečným předstihem. K vyřízení registrace ESTA budete potřebovat váš biometrický pas, počítač s připojením na internet a kreditní kartu s povolením plateb na internetu, kterou zaplatíte 14 USD poplatek. Po přihlášení na https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ si vyberete jazyk, kterým chcete s formulářem komunikovat a pustíte se směle do jeho vyplnění. Žádost o registraci ESTA je poměrně jednoduchá a postup jejího vyplnění dobře popsaný.

informace jsme čerpali převážně z www.roatan.cz