Letenky

Letenky, a vše ostatní kolem odletu, obstará samozřejmě naše cestovní kancelář.
Pokud si však někdo bude chtít zakoupit letenky sám, nebudeme mu v tom samozřejmě bránit.
Je však potřeba si uvědomit, že naše CK pak v tomto případě nebude moci nést následky případného
zpoždění letadla, či jiného důvodu, proč klient nenastoupil svou dovolenou včas.

Let na ostrov Roatán je spojen vždy s nejméně jedním mezipřistáním v USA (proto je nutná registrace ESTA, o které se zmiňujeme podrobněji v záložce Nutné před cestou). Jedná se zpravidla o města Miami, Atlanta nebo Houston, kde musíte také jednu noc přespat. Noc v hotelu, vám samozřejmě zajistíme. Pokud se rozhodnete o nákupu letenek tzv. na vlastní pěst, upozorňujeme vás, že i nocleh po cestě si musíte zabezpečit sami.


Co zabalit s sebou

Při balení je důležité si uvědomit, že na Roatánu je v podstatě stále hezky a teplo. Nepřehánějte to proto s množstvím oblečení, které s sebou na dovolenou povezete. Na cestu si zabalte jeden kufr do maximální hmotnosti 22 kg (bude upřesněno v pokynech k odjezdu, dle letecké společnosti) a jedno palubní zavazadlo, kde je zpravidla povolená hmotnost 7-10 kg. Mějte na paměti, že palubní zavazadlo nesmí obsahovat žádné potraviny, spraye, ostré předměty, lahvičky s tekutinami (obsah větší než 100 ml), konzervy atd.

Velmi důležité je mít v příručním zavazadle modrou propisku, budete s ní totiž před přistáním vyplňovat celní deklaraci. Nezapomeňte si také aktivovat mezinárodní roaming u svého mobilního operátora. Jak ve Spojených státech, tak i na Roatánu je elektrické napětí 110 V, ale i jiné zásuvky. Je tedy nutné míti s sebou adaptér.


Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je snad dnes již samozřejmostí a všichni ti, co někam cestují na něj určitě nezapomenou. Každá pojišťovna v České republice nabízí velkou škálu balíčků pojištění. Sjednejte si proto pojištění s vědomím, že letíte přes půl zeměkoule a nezapomeňte si pojistku včetně pojistné karty přibalit do svého palubního zavazadla. Nedoporučujeme používat pojištění, které bývá součástí platebních karet. Většinou mívá malé krytí nebo se na cestu do Hondurasu vůbec nevztahuje.

informace jsme čerpali převážně z www.roatan.cz