Termíny a ceny
Ostrov Roatán je možné navštívit v podstatě kdykoliv. Je to ostrov se stále zelenou a velmi bujnou vegetací. V období od listopadu do poloviny ledna můžete zažít období dešťů, které se vyznačuje zejména rychlým střídáním počasí. Po velmi vydatném dešti přichází krásné slunečné počasí a obráceně. Tou naprosto ideální dobou k návštěvě Roatánu je období od února do června, ale to v žádném případě neznamená, že si svou dovolenou nemůžete naplánovat například o vánočních svátcích nebo v létě, či na podzim.

Obvyklým a nejvíce vhodným dnem k odletu je pátek. Jak jsme vás již informovali v záložce Letenky a co zabalit, cesta je spojená vždy s minimálně jedním přestupem v USA. Na Roatán tak dorazíte s přespáním v sobotu. Všechny naše termíny pobytů tak budou vždy od soboty do soboty, bez ohledu na jejich délku (týden, čtrnáct dní, tři neděle atd.).

Cena zájezdu na jednu osobu je individuální a záleží na několika faktorech. Těmi je počet cestovatelů, počet apartmánů (jeden nebo dva), počet dní rybolovu (nemusí být vůbec, v případě rodinné dovolené) a v neposlední řadě směnný kurz mezi CZK a USD. Obecně se však dá říci, že se cena zájezdu, při délce trvání jednoho týdne pobytu na místě, pohybuje zhruba od 45.000,- Kč na osobu. Jak je však patrné z předchozího textu, je vždy nutné „ušít cenu“ na míru každému klientovi, či skupině zvlášť.

Pro názornost můžeme uvést jeden modelový příklad:

- délka pobytu: 1 týden
- skupina: 4 lidé
- apartmán: 1
- noc v USA: 1 noc
- zapůjčení os. automobilu: 1 automobil
- rybolov: 2 dny
- internet 5 GB: ano
- delegát: ano

cena na osobu 51 000,- Kčupozorňujeme však, že tato cena je skutečně pouze modelovým příkladem a byla počítána z momentální ceny letenek a kurzu USD. Je vždy nutné určit cenu v okamžiku nákupu zájezdu a to především v okamžiku nákupu letenek. Ty tvoří velkou část z ceny zájezdu.